go through - онтологија

претера повеќе

претераат
Вид збор: Глагол, свршен
Помине низ нешто.
Албански: kaloj nëpër
Употреба: Ретко

проникне повеќе

проникнат
Вид збор: Глагол, свршен
Влезе низ нешто или во нешто.
Албански: kaloj