guarantee - онтологија

гарантира повеќе

гарантираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Дава целосна сигурност за нешто.
Албански: garantoj
Употреба: Економија

загарантира повеќе

Види и: гарантира (св. и несв.)
загарантираат
Вид збор: Глагол, свршен
гарантира