hemorrhoids - онтологија

мајасил повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Болест на дебелото црево.
Турски: mayasıl Албански: majasil, hemoroide
Употреба: Медицина

хемороиди повеќе

хемороидите
Вид збор: Именка, множина
Болест на задното црево.
Употреба: Медицина