hourly rate - онтологија

саатнина повеќе

саатнината
Вид збор: Именка, женски род
Плаќање работа на саат.
Албански: pagesë me orë
Употреба: Економија
Примери:
Работи на саатнина.
едночасовна заработка
Албански: fitim njëorësh
Употреба: Економија
Примери:
Саатнината му изнесува двесте денари.