illegality - онтологија

илегала повеќе

Види и: илегален (прид.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
илегалност, илегалство

илегалство повеќе

Вид збор: Именка, среден род
Состојба и дејност на тој што е илегалец, што дејствува во илегала.