inactivity - онтологија

бездејствие повеќе

Види и: бездејство (ср.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
бездејство

бездејство повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Отсуство на дејство.

сон повеќе

мн. соништа
Вид збор: Именка, машки род
(нема мн.) Отсуство на дејност.
Албански: zgjoj
Употреба: Преносно значење