incompatibility - онтологија

неподнесување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
инкомпатибилност
Албански: mospërshtatje
Употреба: Информатика

неспојливост повеќе

Вид збор: Именка, женски род
Што не може да се спои едно со друго.