learned - онтологија

изучен повеќе

изучениот
Вид збор: Придавка
Што е добро научено.
Албански: i mësuar

ук повеќе

Вид збор: Придавка
(само поук) учен
Употреба: Дијалектен збор

учено повеќе

Вид збор: Прилог
На учен начин.
Примери:
Прашањето е учено обработено.