livestock wholesaler - онтологија

џелеп повеќе

мн. џелепи
Вид збор: Именка, машки род
Трговец кој купува, гои и препродава добиток на јадро.
Турски: celep Албански: tregëtar blegtroral me shumicë
Употреба: Архаизам , Економија