looseness - онтологија

лабавина повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Состојба на тоа што е лабаво.

растреситост повеќе

Види и: растресит (прид.)
(едн.) растреситоста
Вид збор: Именка, женски род
растресит