low-fat - онтологија

немасен повеќе

немасниот
Вид збор: Придавка
Што не содржи масти.
Употреба: Гастрономија

посен повеќе

посни
Вид збор: Придавка
Што содржи малку маснотии.
Албански: jo i yndyrshëm
Употреба: Гастрономија