madhouse - онтологија

лудница повеќе

мн. лудници
Вид збор: Именка, женски род
Душевна болница.
Албански: çmendinë, spital psqiatrik
Употреба: Медицина
Место каде што има силна врева, големо безредие.
Албански: çmendinë
Употреба: Преносно значење , Разговорно