managerial - онтологија

раководен повеќе

раководни
Вид збор: Придавка
Кој раководи во некоја област.

раководителски повеќе

раководителска
Вид збор: Придавка
Што припаѓа, што се однесува на раководител.
Албански: menaxhues, udhëheqës
Употреба: Економија , Ретко