manifestation - онтологија

манифестација повеќе

мн. манифестации
Вид збор: Именка, женски род
Јавно масовно изразување на согласување или одобрување.
Албански: manifestim
Употреба: Политика
Јавно изразување на нешто.
Албански: manifestim
Во медицината - знаци на болест.
Албански: manifestim
Употреба: Медицина

пројава повеќе

мн. пројави
Вид збор: Именка, женски род
израз, овоплотување
Албански: manifestim, paraqitje