masturbation - онтологија

дркање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
онанирање, мастурбација

мастурбација повеќе

мн. мастурбации
Вид збор: Именка, женски род
Сексуално самозадоволување.

онанија повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Самозадоволување на половиот нагон со надразнување на половите органи.
Употреба: Медицина

чакија повеќе

мн. чакии
Вид збор: Именка, женски род
онанија