meringue - онтологија

пувка повеќе

мн. пувки
Вид збор: Именка, женски род
Вид слатки од белки и шеќер; целувки.
Албански: merengë
Употреба: Гастрономија

целувка повеќе

мн. целувки
Вид збор: Именка, женски род
Вид слатки од белки и шеќер.
Албански: merengë
Употреба: Гастрономија