mocker - онтологија

мајтапчија повеќе

мн. мајтапчии
Вид збор: Именка, машки род
Тој што сака да прави мајтап, да се мајтапи.
Употреба: Разговорно

ругач повеќе

мн. ругачи
Вид збор: Именка, машки род
Тој што се кара, се потсмева на некого.