nakedness - онтологија

голота повеќе

Види и: голотија (ж.)
мн. голоти
Вид збор: Именка, женски род
голотија

голотија повеќе

мн. голотии
Вид збор: Именка, женски род
Голо, необлечено тело.

месо повеќе

мн. меса
Вид збор: Именка, среден род
Откриен дел од телото што обично е покриен со облеката.
Албански: lakuriqësi

разголеност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
разголен