neighbour - онтологија

комшика повеќе

мн. комшики
Вид збор: Именка, женски род
сосетка
Употреба: Разговорно

состанар повеќе

мн. состанари
Вид збор: Именка, машки род
Станар во однос на друг од соседен стан.
Албански: komshi