neutralize - онтологија

неутрализира повеќе

неутрализираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Изврши, извршува неутрализација.
Албански: neutralizoj
спречи, оневозможи, онеспособи
Албански: neutralizoj
Употреба: Преносно значење