niveau - онтологија

ниво повеќе

мн. нивоа
Вид збор: Именка, среден род
Хоризонтална површина што ја определува границата на висината на нешто.
Албански: nivel
Степен на развојот на нешто.
Албански: nivel
Употреба: Преносно значење