outjump - онтологија

натскока повеќе

Види и: скока (несв.)
натскокаат
Вид збор: Глагол, свршен
Скокне повеќе од друг, подалеку, повисоко; во скокање надмине некого.
Употреба: Спорт

натскокува повеќе

Види и: натскока (св.)
натскокува
Вид збор: Глагол, несвршен
натскока
Албански: tejkaloj në kërcim
Употреба: Спорт