overcook - онтологија

попревари повеќе

Види и: превари (св.)
попреварат
Вид збор: Глагол, свршен
Превари малку.

превари повеќе

преварат
Вид збор: Глагол, свршен
Остави нешто да вари повеќе отколку што треба.
Албански: ziej tepër
Употреба: Гастрономија