paranoiac - онтологија

параноик повеќе

мн. параноици
Вид збор: Именка, машки род
Тој што боледува од параноја.
Албански: paranoik
Употреба: Медицина
луд, ненормален
Албански: paranoik, i çmendur
Употреба: Преносно значење , Разговорно