pasteurized - онтологија

пастеризиран повеќе

Види и: пастеризира (св. и несв.)
пастеризирани
Вид збор: Придавка
(глаг. прид.) Што бил подложен на пастеризација.
Албански: i pasterizuar
Употреба: Гастрономија
Примери:
Пастеризирано млеко.