pay back - онтологија

поткусури повеќе

поткусурат
Вид збор: Глагол, свршен
Врати кусур.
Употреба: Разговорно

реваншира повеќе

(се) реваншираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
се оддолжи, се оддолжува
Француски: revancher Албански: revanshohet
Примери:
Тој ќе ти се реваншира за твоите грижи.