penetration - онтологија

пенетрација повеќе

Вид збор: Именка, женски род
проникнување, навлегување
Албански: penetrim, depërtim
Примери:
политичка пенетрација, културна пенетрација

пенетрирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
(глаг. им.) пенетрира