peseta - онтологија

пезета повеќе

Види и: песета (ж.)
мн. пезети
Вид збор: Именка, женски род
Бивша парична единица во Шпанија.
Албански: pezeta
Употреба: Економија

песета повеќе

Види и: пезета (ж.)
мн. песети
Вид збор: Именка, женски род
пезета
Употреба: Економија