piccolo - онтологија

пикола повеќе

мн. пиколи
Вид збор: Именка, женски род
Вид мала флејта, пиколо.
Албански: pikola, flaut e vogël
Употреба: Музика и танц

пиколо повеќе

мн. пиколи
Вид збор: Именка, среден род
Мала флејта, пикола.
Албански: faut evogël, pikolo
Употреба: Музика и танц