postage - онтологија

порто повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
поштарина
Албански: tarifë postare
Употреба: Нестандарден збор

поштарина повеќе

мн. поштарини
Вид збор: Именка, женски род
Такса за поштенски услуги.