printed - онтологија

печатен повеќе

Види и: печати (несв.)
печатени
Вид збор: Придавка
Што е напечатен.
Што има форма на напечатено.

писмен повеќе

писмени
Вид збор: Придавка
Што е напишан, отпечатен, објавен.
Албански: i shtypur
Употреба: Книжевен збор , Ретко