printing office - онтологија

печатница повеќе

мн. печатници
Вид збор: Именка, женски род
Работилница, погон каде што се врши печатењето книги, весници, списанија и сл.

типографија повеќе

мн. типографии
Вид збор: Именка, женски род
печатница
Албански: shtypshkronjë
Употреба: Економија