priority - онтологија

првенство повеќе

мн. првенства
Вид збор: Именка, среден род
предност, приоритет
Албански: përparësi
Употреба: Спорт

предност повеќе

мн. предности
Вид збор: Именка, женски род
Исклучиво, безусловно право.
Албански: përparësi

приоритет повеќе

мн. приоритети
Вид збор: Именка, машки род
предност, првенствено право
Албански: prioritet, përparësi