procuration - онтологија

куплерај повеќе

мн. куплераи
Вид збор: Именка, машки род
јавна куќа
Германски: Kuppelei Албански: kuoleraj, shtëpi publike
Употреба: Разговорно

прокура повеќе

мн. прокури
Вид збор: Именка, женски род
Полномоштво да се застапува некого, правно застапништво.
Употреба: Правда