profitability - онтологија

рентабилност повеќе

Види и: рентабилен (прид.)
(едн.) рентабилноста
Вид збор: Именка, женски род
рентабилен
Албански: rentabilitet
Употреба: Економија
Примери:
Рентабилноста на претпријатието.