property tax - онтологија

земјарина повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Данок за сопственост или за користење земја како имот.

куќарина повеќе

мн. куќарини
Вид збор: Именка, женски род
данок за куќа
Употреба: Економија