punch - онтологија

пунч повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Топол алкохолен напиток подготвен од рум и други состојки.
Албански: pije alkoolike, punç
Употреба: Гастрономија

штанцува повеќе

штанцуваат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Втиснува под притисок.
Албански: shtyp
Употреба: Нестандарден збор , Технологија