qualifying - онтологија

квалификационен повеќе

квалификациониот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на квалификација.

предигра повеќе

мн. предигри
Вид збор: Именка, женски род
Игра што се одржува пред главниот натпревар.
Албански: paralojë
Употреба: Спорт