reanimate - онтологија

освести повеќе

освестат
Вид збор: Глагол, свршен
Поврати онесвестен во свесна состојба.
Албански: vjen në vehte, zgjoj, reanimacion
Употреба: Медицина

реанимира повеќе

реанимираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Врати, враќа во живот, спаси, спасува од смрт.
Употреба: Медицина