refund - онтологија

рефундација повеќе

Вид збор: Именка, женски род
Враќање на пари, надомест.
Албански: refundim
Употреба: Економија

рефундира повеќе

рефундираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Поврати, повратува, надомести, надоместува, врати, враќа сума што била платена во државната каса.
Употреба: Економија