regretful - онтологија

пишман повеќе

Вид збор: Придавка
Што се кае, што жали.
Турски: pişman
Употреба: Неменлив збор , Разговорно

покајан повеќе

Види и: покае (св.)
покајани
Вид збор: Придавка
(глаг. прид.) покае