reload - онтологија

претовар повеќе

мн. претовари
Вид збор: Именка, машки род
Преместување на товар од едно место на друго.
Употреба: Транспорт

претовари повеќе

претоварат
Вид збор: Глагол, свршен
Премести товар од едно место на друго.
Албански: ringarkoj
Повторно, поинаку натовари нешто.
Албански: ringarkoj