roasted - онтологија

испржен повеќе

Види и: испржи (св.)
испржени
Вид збор: Придавка
(глаг. прид.) Што е приготвен со пржење.
Употреба: Гастрономија

печен повеќе

печени
Вид збор: Придавка
Зготвен со печење.
Албански: i pjekur