rusk - онтологија

двопек повеќе

мн. двопеци
Вид збор: Именка, машки род
Двапати печен леб.
Албански: peksimadhe
Употреба: Гастрономија

пексимид повеќе

мн. пексимиди
Вид збор: Именка, машки род
двапати печен леб
Турски: peksimet Албански: peksimadhe
Употреба: Гастрономија