scalper - онтологија

кожодер повеќе

мн. кожодери
Вид збор: Именка, машки род
Тој што наплатува повеќе, што пљачка.
Албански: rrjepës
Употреба: Економија , Преносно значење

скубач повеќе

мн. скубачи
Вид збор: Именка, машки род
Човек што скубе некого.