scaremonger - онтологија

паникер повеќе

Вид збор: Именка, машки род
паничар
Употреба: Ретко

паничар повеќе

мн. паничари
Вид збор: Именка, машки род
Тој што крева паника, што шири вести што предизвикуваат страв.