screw - онтологија

дозаврти повеќе

Види и: заврти (св.)
дозавртат
Вид збор: Глагол, свршен
Заврти до крај нешто што не било добро завртено.

ебе повеќе

ебат
Вид збор: Глагол, несвршен
(се ебе) Е во сексуален однос.
Употреба: Вулгарно

зашрафи повеќе

зашрафат
Вид збор: Глагол, свршен
Прицврсти со шраф, заврти шраф.
Германски: anschrauben
Употреба: Технологија

посере повеќе

Види и: сере (несв.)
посерат
Вид збор: Глагол, свршен
Расипе, упропасти нешто.
Албански: dhij, prish
Употреба: Вулгарно , Пејоратив , Преносно значење