sedimentation - онтологија

седиментација повеќе

(едн.) седиментацијата
Вид збор: Именка, женски род
таложење
Употреба: Медицина
Примери:
Седиментација на крвта.

стајување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
таложење
Албански: stivim