skunk - онтологија

смрдеж повеќе

смрдежот
Вид збор: Именка, машки род
Смрдлив човек.
Албански: qelbës

смрдливец повеќе

мн. смрдливци
Вид збор: Именка, машки род
Тој што смрди.
Употреба: Пејоратив