spareribs - онтологија

бубрежник повеќе

бубрежникот
Вид збор: Именка, машки род
пафлак
Албански: haje me veshkë
Употреба: Дијалектен збор , Гастрономија

пафлак повеќе

мн. пафлаци
Вид збор: Именка, машки род
Месо од стомакот и градите, под ребрата.
Албански: kotëletë derri
Употреба: Гастрономија